69. IZBOR SN
NAJBOLJIH SPORTAŠA GODINE

Odbrojavaju se dani do proglašenja najboljih sportaša Hrvatske. Već 27. prosinca ćemo saznati rezultate glasovanja sportskih novinara, koji će 69. put izabrati najbolje među najboljima, najveće među silnim. Nažalost, godinu koja je na zalasku obilježila je nezapamćena svjetska pandemija, koja dakako nije mogla zaobići ni sport. Mnoga su natjecanja prekinuta, mnoga se nisu ni održala, među njima ni Olimpijske igre u Tokiju, kao ni nogometni Euru, dva događaja koja su trebala obilježit sportsku godinu.

Zbog pandemije mnogi hrvatski sportaši nisu imali ni priliku izađi na veliki teren i pokazati sve što mogu i znaju. Zbog toga ih nema među nominiranima. Opet, mnogi su ipak imali privilegij nastupati, pobjeđivati i osvajati medalje. Dakako da su samim time zaslužili konkurirati za naslov najboljih sportaša Hrvatske. Pa i u ovoj zbog pandemije tako tužnoj godini.

Tko je sve nominiran i u kojoj kategoriji pogledajte dolje na stranici, a i svaki od vas dragi čitatelji može svojim glasom pomoći svojim sportskim miljenicima da zasluže naslov najboljih u ovoj godini.

SPORTAŠ GODINE

Domagoj Duvnjak

Službeno izabran za najboljeg rukometaša Europskog prvenstva održanog u siječnju

Ivan Perišić

Hrvatski nogometni reprezentativac osvojio je s Bayernom Ligu prvaka, Bundesligu te njemački Kup

Filip Zubčić

Osvojio treće mjesto u ukupnom poretku veleslalomaša u Svjetskom kupu, po prvi put pobjednik na utrci Svjetskog kupa u veleslalomu

Tonči Stipanović

Osvojio brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu jedriličara u laseru održanom u veljači u Melbourneu

Ponosni sponzor

SPORTAŠICA GODINE

Karla Prodan

Osvojila brončanu medalju na Europskom prvenstvu judašica održanom u studenom u Pragu, srebrna na Europskom prvenstvu do 23 godine

Barbara Matić

Osvojila zlato na Grand Slam turniru u judu, na putu do zlata pobijedila svjetsku i olimpijsku prvakinju

Mirela Kardašević

Postavila svjetski rekord u ronjenju u disciplini dinamika bez peraja

Petra Martić

Najbolja hrvatska tenisačica drugi je put godinu završila među svjetskih TOP 20, bila je ukupno 18. U jednom je trenutku bila 14. tenisačica svijeta

MOMČAD GODINE

Rukometna reprezentacija

Srebrni na Europskom prvenstvu održanom u siječnju u Austriji, Norveškoj i Švedskoj

Valent i Martin Sinković

Srebrni na europskom veslačkom prvenstvu održanom u listopadu u Poljskoj

Šime i Mihovil Fantela

Brončani na Europskom prvenstvu klase 49eru jedrenju održanom u listopadu u Austriji

Vaterpolska reprezentacija

Izborili polufinale na Europskom prvenstvu održanom u siječnju u Budimpešti

EKIPA GODINE

HRVATSKE RUKOMETAŠICE

Senzacionalno izborile plasman među četiri najbolje ekipe Europskog rukometnog prvenstva, što je daleko najveći uspjeh u povijesti ženske reprezentacije

RK Podravka

RK Lokomotiva

Izborile polufinale EHF Kupa za rukometašice, zbog prekida svih rukometnih natjecanja nisu imale priliku konkurirati za finale. Sudionice Lige prvakinja

ŽNK Split

Osvajačice nogometnog prvenstva Hrvatske

HOK Mladost

Osvajačice Kupa Hrvatske za odbojkašice

RK Podravka

Izborile polufinale Challenge Cupa za rukometašice, zbog prekida svih rukometnih natjecanja nisu imale priliku konkurirati za finale